Aktualności
Zgłoś się do IQ Residence
niedziela, 15 stycznia 2012 07:56

IQ  Residence – złap staż w Startupie

Myślisz o założeniu własnej firmy? Zastanawiasz się jak to jest prowadzić Startup nowotechnologiczny? Zgłoś się do programu IQ Residence.

Celem Programu IQResidence jest umacnianie współpracy sfery przedsiębiorstw ze sferą nauki poprzez transfer wiedzy. Realizowane będzie to poprzez będzie budowanie relacji ze środowiskiem akademickim, poprzez organizowanie wizyt studyjnych w nowoczesnych firmach o profilu działalności zbliżonym do zgłaszanych pomysłów.

Innymi słowy zapraszamy Ciebie na tygodniowy staż do firm które działają w branży nowoczesnych technologii.

Będziesz mógł sprawdzić jak zarządza się taką firmą, jakie problemy spotyka jej prezez, jakie są warunki pracy.

Nie czekaj zgłoś się (ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń)

Wyślij formularz zgłoszeniowy na adres:  iqresidence@speedupiqbator.pl

Przesłanie formularza zgłoszeniowego jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do przeprowadzenia konkursu. Przesłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu programu IQ Residence.

Pobierz Regulamin IQ Residence Pobierz Formularz zgłoszeniowy.

 
SpeedUp Venture Capital Group zainwestowała w aż sześć nowych spółek!
czwartek, 11 sierpnia 2011 00:00

SpeedUp Venture Capital Group zainwestowała w aż sześć nowych spółek!

SpeedUp Venture Capital Group właśnie zainwestowała w sześć nowych spółek, działających na rynku nowych technologii w zakresie:  e-commerce, e-turystyki, mobile, social media i e-zdrowia. Zbiorcza kwota inwestycji to trzy miliony pięćset tysięcy złotych.

Właśnie zainwestowaliśmy w sześć starannie wyselekcjonowanych projektów: FusionSheep, RekomendMe, Lookmash.com, TimeSelf, Pastylka.pl, Ortopedio – mówi Bartłomiej Gola, Partner SpeedUp i Prezes SpeedUp IQbator – te sześć projektów jest rezultatem przeanalizowania około 200 projektów, które trafiły do naszego funduszu zalążkowego SpeedUp IQbator. Uważam, że podstawą sukcesu w naszym biznesie jest umiejętne zarządzanie ryzykiem, dlatego inwestujemy w bardzo zróżnicowane projekty. Nie tylko jeżeli chodzi o fazę ich cyklu życia (Pastylka.pl jest działającą już komercyjnie stroną, a TimeSelf czy RekomendMe dopiero budują prototypy innowacyjnych produktów/usług), ale również pod względem branż i zasięgu (FusionSheep, TimeSelf i Lookmash.com to projekty z amibicjami globalnymi).

Dwie z w.w. inwestycji: Pastylka.pl i Ortopedio dotyczą w różnym stopniu rynku e-zdrowia. RekomendMe reprezentuje rynek usług HR, coraz częściej przenoszących się do sieci i dostępnych poprzez strony internetowe. Inne, jak FusionSheep, są innowacją na skalę światową w obszarze bezprzewodowego  przesyłu video pomiędzy różnymi urządzeniami. TimeSelf to start-up, który zaoferuje innowacyjny produkt na rynku turystyki. Lookmash z kolei to platforma społecznościowa, związana ze światem mody.

Wybierając te projekty kierowaliśmy się kombinacją trzech kryteriów: jakości zespołu zarządzającego, potencjałem rynku i wreszcie jakością samego produktu/usługi. Działamy w obszarze wysokiego ryzyka i dlatego największą wagę przywiązujemy do umiejętności i potencjału pomysłodawców oraz kadry zarządzającej – podsumowuje Bartek Gola, Partner SpeedUp.

Łączna kwota inwestycji to ok. 3 500 000 złotych. Większość tych funduszy pochodzi z funduszu zalążkowego SpeedUp IQbator (koinwestorem w Ortopedio jest SpeedUp Investments Fund), należącego do SpeedUp Venture Capital Group. Fundusz ten zainwestował już w takie spółki i projekty jak Booklikes, SaveUp, Dwiepaczki.pl czy Okazjum.pl, a do końca 2012 planuje jeszcze przynajmniej 10 inwestycji.


Krótki opis nowych inwestycji SpeedUp

Fusion Sheep Sp. z o.o. i jej projekt LaterTV

LaterTV to rozproszony system zarządzenia multimediami w przestrzeni domowej. Umożliwia on komunikację pomiędzy wszystkimi urządzeniami znajdującymi się w sieci lokalnej, które są w stanie obsłużyć multimedia: telewizory, smartfony, tablety, komputery osobiste, nowoczesne konsole do gier.

LaterTV pozwala na zapisanie dowolnego multimedium “na później”, a także odtworzenie go na ekranie telewizora, umożliwia konsumpcję multimediów na dużym ekranie telewizora zamiast na ekranie komputera lub smartfona. Rozwiązanie to nie wymaga zakupu żadnych dodatkowych urządzeń i działa bezprzewodowo. Docelowym rynkiem dla LaterTV jest rynek globalny.

Przykładowe zastosowanie to możliwość, wraz z rodziną, oglądania na dużym ekranie telewizora zdjęć z ostatnich wakacji, które otrzymaliśmy od znajomego mailem. Możemy to zrobić bez konieczności podłączania kablem laptopa czy też wstawania z kanapy – wystarczy nam smartfon i włączony telewizor.

RekomendMe Sp. z o.o. i jej projekt RekomendMe

RekomendMe wykorzystuje potencjał serwisów społecznościowych do usprawnienia komunikacji między dużymi korporacjami a indywidualnymi użytkownikami. Projekt powstaje przy partnerskiej współpracy ze Stowarzyszeniem Aspire (aspire.org.pl), zrzeszającym inowacyjne przedsiębiorstwa z branży outsorucingowej. Krakowski projekt RekomendMe znajduje się na początkowym etapie rozwoju. Aplikacja tworzona jest w technologii Ruby on Rails.

Spółka Lookmash i jej projekt Lookmash

Ideą portalu Lookmash jest dostarczenie użytkownikowi narzędzia, które rozwiąże odwieczny problem: które ubranie założyć, kupić, aby być pewnym, że się w nim dobrze wygląda. Serwis będzie prostym i skutecznym narzędziem (aplikacja mobilna i portal www) codziennego użytku, które pozwala szybko dodać min. 2 zdjęcia w różnych strojach, porównać wygląd swój lub innej osoby, obserwować wyniki online, widzieć sugestie innych. Problem rozwiązywany przez portal dotyczy w szczególności ludzi, którzy w pojedynkę chodzą na zakupy, kupują ubrania online, są niezdecydowani, przywiązują dużą uwagę do swojego wyglądu i lubią pokazywać swoje ubrania i stylizacje. Głównymi zaletami Lookmash będą szybki czas uzyskiwania odpowiedzi, globalny zasięg oraz możliwość uzyskania porady zarówno od osób, doradzających w kwestiach stroju w rzeczywistości, jak i od społeczności portalu. Serwis będzie miał system kont, wiadomości, following-u, będzie zintegrowany z Facebookiem, będzie oferował system głosowania i komentarzy, więc użytkownicy będą mogli wyrażać opinie oraz inspirować i być inspirowanymi.

Osoby posiadające smartfony będą mogły korzystać z mobilnej aplikacji na urządzenia iPhone, Android.

Wyróżnikiem będzie widget dla sklepów internetowych – compare(at)lookmash, motor napędowy serwisu osadzający go w solidnych ramach modelu biznesowego e-commerce. Zasada działania jest bardzo prosta i zakłada instalowanie wtyczki na stronach sklepów internetowych, która pozwala użytkownikom porównać ubrania z danego sklepu przed ich zakupem.

Spółka TimeSelf i jej projekt: TimeSelf

TimeSelf to innowacyjna aplikacja w dziedzinie e-turystyki.  Sensem aplikacji jest dostarczanie przewodnika turystycznego tworzonego od podstaw dla każdego klienta na podstawie jego zainteresowań oraz możliwości  czasowych i finansowych. Bazą do pełnego, zasobnego w treść przewodnika jest dostosowany do upodobań plan wycieczki uwzględniający wyżywienie, rozrywkę i komunikację w danym miejscu. Produkt będzie dostępny w czterech formach: tradycyjna książka papierowa, e-book, wersja audio i aplikacja mobilna (na iOS oraz Android). Każda z tych form charakteryzuje się tym, że treść turystyczna jest dostarczana w odniesieniu do planu, który wygenerowany został przez system, zaś spersonalizowany i udoskonalony już przez użytkownika.

W porównaniu do konkurencji aplikacja stanowi wypełnienie niszy na rynku przewodników turystycznych. Pomiędzy tradycyjnymi przewodnikami turystycznymi, które nie posiadają żadnej interaktywności, a wycieczkami przygotowanymi i przeprowadzanymi przez operatorów znajduje się TimeSelf – dostarczając usługę tych drugich z poziomem wygody i niezależności tych pierwszych.

SpółkaPastylka.pl i jej projekt: Pastylka.pl

Pastylka.pl to serwis społecznościowy o tematyce zdrowia, który udostępnia rozbudowaną bazę wiedzy z tego zakresu oraz daje swoim użytkownikom możliwość jej współtworzenia. W bazie chorób Pastylka.pl znajduje się obecnie ponad 500 problemów zdrowotnych, a wiedza i społeczność budowane są wokół konkretnego zagadnienia. Serwis kierowany jest do pacjentów, czyli osób poszukujących w internecie informacji na temat zdrowia, tych którzy chcą podzielić się swoimi doświadczeniami oraz do lekarzy i specjalistów w danej dziedzinie zdrowia (np. dietetyków). Serwis Pastylka.pl powstał podczas drugiej edycji projektu Startup School i jest nastawiony na rynek polski.

Spółka Ortopedio i jej projekt Ortopedio.pl

Głównym przedmiotem działalności spółki Ortopedio.pl będzie sprzedaż artykułów rehabilitacyjnych, ortopedycznych zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, za pośrednictwem wysoko zaawansowanego sklepu internetowego oraz dostarczenie narzędzi finansowania tych artykułów. Największą innowacją tej platformy będzie moduł społecznościowy, który umożliwi komunikację między ludźmi o podobnych schorzeniach, wymiany doświadczeń związanych z użytkowaniem danych produktów, jak wpływały one na poprawę zdrowia lub choćby zwyczajnego wspierania się, łączenia we wspólne inicjatywy czy to kulturalne czy sportowe w myśl pokonywania osobistych barier. To właśnie użytkownicy tej platformy i ich potrzeby będą inspiracją dla zarządzających Ortopedio.pl. Zebrane w ten sposób informacje będą  niezmiernie pomocne we wspólnej pracy z producentami, tak, aby produkty zmieniały się wraz z potrzebami  klientów Ortopedio.pl.  Poszkodowanym osobom z czasowo lub trwale ograniczoną sprawnością znacznie  łatwiej i wygodniej jest zakupić produkt przez Internet z dostawą do domu niż jeździć od sklepu do sklepu.

Sklep Ortopedio.pl będzie zbudowany w formie WEB 2.0 co da klientom możliwość opiniowania produktów. Dla usprawnienia kontaktu z Klientami, obok telefonu czy poczty elektronicznej, posłuży również aplikacja LIVE CHAT. Z każdego poziomu sklepu, w każdej chwili jednym kliknięciem można połączyć się z konsultantem i zaczerpnąć informacji.

SpeedUp Venture Capital Group

SpeedUp, grupa funduszy venture, powstała w 2009 r. Stworzyli ją czterej partnerzy, znający się i współpracujący ze sobą od wielu lat. W ramach SpeedUp Venture Capital Group działają obecnie dwa fundusze: SpeedUp IQbator, powstały w 2009 r. i SpeedUp Investments powołany do działania w 2010 r.

Fundusze SpeedUp zainwestowały już w 12 spółek portfelowych: Holicon, Droppa, IC Solution, dwiepaczki.pl, Qualimo, Legimi, SmartCam, GagaBox, Upside, SaveUp, Booklikes, Okazjum. SpeedUp wyszedł już z pierwszej spółki (Holicon), uzyskawszy 40-krotny zwrot z zainwestowanego kapitału. Najnowsze 6 inwestycji to:  Fusion Sheep, RekomendMe, Lookmash, TimeSelf , Pastylka.pl i Ortopedio.pl.

 
Booklikes – polski startup w walce o serca czytelników z całego świata
czwartek, 16 czerwca 2011 09:37

W Nowym Jorku, podczas spotkania SeedCamp odbyła się premiera serwisu booklikes.com, którego twórcami są Polacy. W ten obiecujący polski projekt startupowy zainwestowała SpeedUP Venture Capital Group, znana ze wspierania polskich innowacyjnych startupów technologicznych.

Internet jest przestrzenią bez granic i cieszy nas, że młodzi pomysłodawcy i przedsiębiorcy z Polski coraz częściej myślą i działają z założenia globalnie. Takie podejście zwiększa szansę na dynamiczny rozwój biznesu, powodzenie całego przedsięwzięcia i jest atrakcyjny dla inwestorów - powiedział Bartłomiej Gola Prezes SpeedUp IQbator.

Booklikes.com to społecznościowy portal rekomendacyjny przeznaczony dla czytelników na całym świecie. Jak twierdzi CEO projektu Dawid Piaskowski – już na samym starcie posiada on większą bazę książek niż księgarnia Amazon, a baza ta z każdym dniem się powiększa. Wyróżnikiem wśród konkurencji ma być m.in. zaawansowany, autorski algorytm rekomendacyjny. Twórcy serwisu na podstawie dodanych przez nas książek, książek naszych znajomych oraz znajomych znajomych, chcą przewidywać nasze czytelnicze preferencje niemal ze 100% dokładnością. Z serwisu można korzystać na wiele sposobów. Można po prostu znaleźć ciekawą książkę, można oblikować swoją wirtualną półkę książkową, albo też dzielić się swoimi opiniami, ocenami, rekomendacjami dotyczącymi przeczytanych książek ze społecznością serwisu.

Booklikes.com jest obecnie dostępny jest w języku angielskim, trwają jednak prace nad kolejnymi sześcioma wersjami językowymi serwisu: chińską, niemiecką, francuską, hiszpańską, japońską oraz polską. Do każdej wersji językowej przygotowywana jest również baza książek w danym języku.  Serwis booklikes.com jest w pełni zintegrowany z facebookiem oraz twitterem. Dostępna jest także aplikacja na telefon (Android oraz iOS), dzięki której szybko zdobędziemy informację o znalezionej książce. Skanując kod ISBN, otrzymamy informację o rekomendacjach czytelników, cenach w sklepach internetowych, innych książkach danego autora. Miłośnicy filmu mają The Internet Movie Database, miłośnicy muzyki Last.Fm czy Pandora, ale brakuje w pełni rozwiniętego portalu rekomendacyjnego dla miłośników książek. Booklikes.com wypełni tę lukę.

Dostęp do aplikacji jest bezpłatny, twórcy chcą zarabiać na prowizjach uzyskanych od księgarń z którymi współpracują.

Premiera serwisu odbyła się w dniu 14 czerwca, w Nowym Jorku, podczas spotkania SeedCamp (http://www.seedcamp.com/pages/ny11). Booklikes zaprezentowało się jako jedyny startup z Polski, wśród innych 19 najlepszych, wybranych poprzez eliminacje projektów z całego świata.  5 minutową prezentację obejrzeli najwięksi inwestorzy w Stanach Zjednoczonych oraz liczni mentorzy. Pełna lista tutaj: http://seedcamp.com/pages/mentors.

 

Twórcami i właścicielami Booklikes.com jest spółka Okazjum sp. z o.o.:  Dawid Piaskowski – CEO Okazjum Sp.z.o.o. i  Joanna Grzelak.

 
Kolejna inwestycja - SaveUp - mobilna porównywarka cen
piątek, 11 lutego 2011 12:07

Nie daj się naciągnąć, zrób zdjęcie.

Jak często przed zakupem sprawdzasz ceny produktu w innych sklepach? Menadżerowie funduszu SpeedUp Venture Capital postawili na rozwiązanie ułatwiające proces nabywania i przywracające radość spontanicznego zakupu. Fundusz zainwestował w nową aplikację na  smartfony – SaveUp, pozwalając na natychmiastowe sprawdzanie innych ofert produktu za pomocą… zrobienia mu zdjęcia telefonem.

Więcej…
 
SpeedUp IQbator – obecność na barcampach
niedziela, 30 stycznia 2011 22:04

Bardzo lubimy atmosferę barcampów. I pewnie dlatego w miarę naszych możliwości (głównie tych logistyczno-organizacyjnych) włączamy się aktywnie w pomoc w ich organizacji. W tym roku udało nam się uczestniczyć jako sponsor, współorganizator czy mecenas w aż 13 tego typu spotkaniach, rozsianych po całej Polsce. Byliśmy w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Zamościu, Krakowie, Szczecinie i Łodzi. W niektórych miastach więcej niż raz.

Więcej…
 
Konferencja “Negocjacje z inwestorem”
niedziela, 30 stycznia 2011 21:39

Wrzesień będzie miesiącem eventów. W ramach projektu Venture Multitouch odbędzie się konferencja, dwa szkolenia dla przedsiębiorców oraz dwa spotkania z potencjalnymi inwestorami, którzy w przyszłości mają wspierać tych pierwszych zarówno swoim kapitałem, jak i wiedzą biznesową.

Osiowym wydarzeniem będzie konferencja “Negocjacje z inwestorem”, podczas której zaprezentowane zostaną prawne i finansowe aspekty współpracy na linii przedsiębiorca – inwestor.

Więcej…
 


Zgłoś projekt

Nawet 200 tysięcy
Euro na start

Oferujemy do 200 tysięcy Euro dofinansowania dla innowacyjnych pomysłów biznesowych związanych branżą IT. Gwarantujemy, że każdy pomysł zostanie wnikliwie rozpatrzony przez zespół naszych doświadczonych specjalistów.

Zainwestuj

Chcesz zainwestować w podobny projekt?

Szukasz nowych możliwości inwestycyjnych? Weź pod swoje skrzydła młodych przedsiębiorców z najbardziej atrakcyjnych branż. Ulokuj swój kapitał w najbardziej innowacyjnych polskich start-upach, zyskuj na wzroście ich wartości.

Facebook