Booklikes – polski startup w walce o serca czytelników z całego świata
czwartek, 16 czerwca 2011 09:37

W Nowym Jorku, podczas spotkania SeedCamp odbyła się premiera serwisu booklikes.com, którego twórcami są Polacy. W ten obiecujący polski projekt startupowy zainwestowała SpeedUP Venture Capital Group, znana ze wspierania polskich innowacyjnych startupów technologicznych.

Internet jest przestrzenią bez granic i cieszy nas, że młodzi pomysłodawcy i przedsiębiorcy z Polski coraz częściej myślą i działają z założenia globalnie. Takie podejście zwiększa szansę na dynamiczny rozwój biznesu, powodzenie całego przedsięwzięcia i jest atrakcyjny dla inwestorów - powiedział Bartłomiej Gola Prezes SpeedUp IQbator.

Booklikes.com to społecznościowy portal rekomendacyjny przeznaczony dla czytelników na całym świecie. Jak twierdzi CEO projektu Dawid Piaskowski – już na samym starcie posiada on większą bazę książek niż księgarnia Amazon, a baza ta z każdym dniem się powiększa. Wyróżnikiem wśród konkurencji ma być m.in. zaawansowany, autorski algorytm rekomendacyjny. Twórcy serwisu na podstawie dodanych przez nas książek, książek naszych znajomych oraz znajomych znajomych, chcą przewidywać nasze czytelnicze preferencje niemal ze 100% dokładnością. Z serwisu można korzystać na wiele sposobów. Można po prostu znaleźć ciekawą książkę, można oblikować swoją wirtualną półkę książkową, albo też dzielić się swoimi opiniami, ocenami, rekomendacjami dotyczącymi przeczytanych książek ze społecznością serwisu.

Booklikes.com jest obecnie dostępny jest w języku angielskim, trwają jednak prace nad kolejnymi sześcioma wersjami językowymi serwisu: chińską, niemiecką, francuską, hiszpańską, japońską oraz polską. Do każdej wersji językowej przygotowywana jest również baza książek w danym języku.  Serwis booklikes.com jest w pełni zintegrowany z facebookiem oraz twitterem. Dostępna jest także aplikacja na telefon (Android oraz iOS), dzięki której szybko zdobędziemy informację o znalezionej książce. Skanując kod ISBN, otrzymamy informację o rekomendacjach czytelników, cenach w sklepach internetowych, innych książkach danego autora. Miłośnicy filmu mają The Internet Movie Database, miłośnicy muzyki Last.Fm czy Pandora, ale brakuje w pełni rozwiniętego portalu rekomendacyjnego dla miłośników książek. Booklikes.com wypełni tę lukę.

Dostęp do aplikacji jest bezpłatny, twórcy chcą zarabiać na prowizjach uzyskanych od księgarń z którymi współpracują.

Premiera serwisu odbyła się w dniu 14 czerwca, w Nowym Jorku, podczas spotkania SeedCamp (http://www.seedcamp.com/pages/ny11). Booklikes zaprezentowało się jako jedyny startup z Polski, wśród innych 19 najlepszych, wybranych poprzez eliminacje projektów z całego świata.  5 minutową prezentację obejrzeli najwięksi inwestorzy w Stanach Zjednoczonych oraz liczni mentorzy. Pełna lista tutaj: http://seedcamp.com/pages/mentors.

 

Twórcami i właścicielami Booklikes.com jest spółka Okazjum sp. z o.o.:  Dawid Piaskowski – CEO Okazjum Sp.z.o.o. i  Joanna Grzelak.

 
Zgłoś projekt

Nawet 200 tysięcy
Euro na start

Oferujemy do 200 tysięcy Euro dofinansowania dla innowacyjnych pomysłów biznesowych związanych branżą IT. Gwarantujemy, że każdy pomysł zostanie wnikliwie rozpatrzony przez zespół naszych doświadczonych specjalistów.

Zainwestuj

Chcesz zainwestować w podobny projekt?

Szukasz nowych możliwości inwestycyjnych? Weź pod swoje skrzydła młodych przedsiębiorców z najbardziej atrakcyjnych branż. Ulokuj swój kapitał w najbardziej innowacyjnych polskich start-upach, zyskuj na wzroście ich wartości.

Facebook